Helsingin yliopisto

Hallinnon opiskelijaedustajien tietojärjestelmä

Oikeustieteellisen tiedekunnan tiedekuntaneuvostomuokattu 19.11.2019 klo 11.59

Organisaatioyksikkö

Toimikausi:

1.1.2020 - 31.12.2021

Vastuuhenkilö :

Tiedekuntaneuvosto on tiedekunnan monijäseninen hallintoelin, jonka puheenjohtajana toimii dekaani. Tiedekuntaneuvoston tehtävänä on kehittää tiedekunnan opetusta ja tutkimusta, vastata tutkimuksen ja opetuksen laadun hallinnasta, päättää mm. tutkintovaatimuksista, opetusohjelmasta, opiskelijoiden valinnan perusteista sekä käsitellä tiedekunnan laajakantoiset suunnitelmat ja muut periaatteellisesti tärkeät asiat.

Istuvat opiskelijaedustajat

Juuso Lumilahti

Jäsen:
1.1.2020 - 31.12.2021

Sammy Nurminen

Varajäsen:
1.1.2020 - 31.12.2021

Toni Tähtinen

Jäsen:
1.1.2020 - 31.12.2021

Heidi Luoma

Varajäsen:
1.1.2019 - 31.12.2020

Saana Sydänmaanlakka

Jäsen:
1.1.2020 - 31.12.2021

Teemu Hakala

Varajäsen:
1.1.2020 - 31.12.2021

Joonas Tolonen

Jäsen:
1.1.2020 - 31.12.2021

Ville Wallgren

Varajäsen:
1.1.2019 - 31.12.2020

Sakari Saari

Jäsen:
1.1.2020 - 31.12.2021

Saara Palo

Varajäsen:
1.1.2020 - 31.12.2021

Professors

Staff